Чи варто використовувати світодіодні лампи в автомобільному освітленні

Світлодіодні лампи зараз тільки починають набирати популярність у автомобілістів. На дорогих марках автомобілів часто вже на заводі встановлюють в фари світлодіоди. У цього типу освітлення є конструктивні відмінності від інших видом ламп.

Давайте більш детально розглянемо їх. По-перше у світлодіодних ламп немає рухомих частин, тому що світлодіод надійно кріпиться до основи силіконовим клеєм. Світлодіод це провідник, у якого є плюс і мінус. У цьому провіднику електричний струм перетвориться в світіння. До пластиковому корпусу світлодіода кріпляться напівпровідникові кристали і контактні площадки. Така конструкція ідеальна для автомобілістів, яким часто доводиться їздити по бездоріжжю. Крім світлодіода в комплект входить спеціальний драйвер. Він виконує функцію посилення світла самого світлодіода. На жаль такі лампи сильно нагріваються, тому у них є вбудований радіатор з алюмінію і кулер, які виконують функцію охолодження. Крім посилення потужності світла, драйвер також виконує функцію стабілізації подачі струму в світлодіоди і відповідає за плавну зміну потужності струму.


Для світлодіодних ламп характерний миттєвий початок роботи після включення, тому що у них немає нитки розжарювання. Також великим плюсом цих ламп є те що їх штекер підходить для стандартного автомобільного роз’єму. Завдяки цій універсальності їх можна поставити в фари автомобіля майже будь-якої марки.

У порівнянні з галогеном і ксеноном світлодіодні лампи споживають дуже мало електроенергії. Це також означає, що економиться і витрата палива. Під час поїздки, світло від світлодіодних ламп м’яке і розсіяне, завдяки чому не сліпить очі інших автомобілістів, і не провокує аварійні ситуації. Світлодіодні лампи також відмінно підходять для роботи ближнього і дальнього світла фар. За рахунок того, що в фарах знаходиться декілька світлодіодів, для ближнього світла працюють не всі світлодіоди, а для дальнього світла фар включаються вже всі світлодіоди. Оскільки вони не нагрівають скло фари, може виникнути необхідність періодично очищати їх від криги взимку.

Наступний плюс це компактність розмірів. Завдяки цьому світлодіоди можна вписати в виріб будь-якого розміру і форми. Таке освітлення досить легко встановити самостійно у себе в гаражі, оскільки всі складові частини в ній зібрані воєдино. Установка майстром таких ламп, в автосервісі теж займе зовсім небагато часу. За ціною ці лампи можна порівняти з ціною ксенонових ламп, і термін служби у них досить довгий близько 25 000 годин.

Перераховані вище переваги показують, що якщо ви сумніваєтеся і думаєте яке автомобільне освітлення краще, то світлодіодні лампи будуть відмінним вибором.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: