Про систему закупівель за державні кошти Prozorro

19.02.2016 набрав чинності Закон №922 «Про публічні закупівлі», прийнятого 25.12.2015. З 01.08.20016 його дія поширюється на всіх замовників. Ним запроваджена система закупівель за державні кошти Prozorro, яка входить до складу електронно-комунікаційної системи публічних закупівель.

Метою переходу на електронну систему державних закупівель було подолання і викорінення корупції, яка стала головною проблемою у цій сфері. Процедура проведення тендерів, що фіксувалась на паперових носіях, не забезпечила прозорого процесу.

Абзацами 2 та 3 частини 1 ст. 2 Закону № 922 від 25.12.20165 дія якого поширюється на вказане в ньому коло замовників, встановлено, що всі їх закупівлі, ціна яких досягає, або перевищує визначеного порогу, здійснюються лише через систему Prozorro електронні закупівлі.

Проведення такими замовниками закупівель, вартість яких не досягає визначеного порогу, можливе як через електронну систему, так і без її застосування, але з обов’язковою публікацією в ній звітів щодо укладених договорів.

Допороговими вважаються закупівлі вартістю менше двохсот тисяч грн. на рік для товарів та півтора мільйона гривень для робіт. Значно вищий пороговий рівень (відповідно 1 мільйон гривень для товарів та 5 мільйонів гривень для робіт) встановлений замовникам, діяльність яких віднесена до особливих сфер господарювання.

Prozorro забезпечує здійснення закупівель, розміщення, оприлюднення, обмін документами та інформацією в електронному вигляді. Система забезпечує вчинення вказаних дій через авторизовані електронні майданчики. Проведення якої б то не було дії в системі можливе лише через доступ до платного авторизованого майданчика. Доступ до бази даних чи самовільне підключення до системи Prozorro неможливе.

Слід зазначити, що побудова системи виключає можливість впливу на учасників процедури закупівлі адміністратором системи, державними чи іншими органами, або окремими особами.

Щоб розпочати роботу в Prozorro потрібно:

  • пройти реєстрацію в системі через вибраний вами авторизований електронний майданчик;
  • створити на такому електронному майданчику оголошення про закупівлю.

Служба підтримки майданчика, обраного для створення закупівлі, допоможе вам у випадку виникнення запитань стосовно того як сформулювати заголовок закупівлі, як відобразити строки, як здійснити редагування, пояснить що таке CPV.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: